Пологовий будинок

Сучасний медичний заклад, який надає спеціалізовану висококваліфіковану акушерсько-гінекологічну і неонатальну медичну допомогу.

Ми прагнемо бути зразком в наданні медичної допомоги, гарантуючи якість і безпеку.

Наше бажання - допомогти жінкам відчути щастя материнства, підкреслити унікальність їхнього призначення, отрочивши турботою та увагою.

Наша місія - забезпечення здоров′я матері та дитини завдяки використанню сучасних перинатальних технологій в акушерстві, гінекології та неонатології

Ми спеціалізуємось на

Наданні допомоги вагітним низького і середнього (за сукупністю факторів) ступенів акушерського та перинатального ризику Здійсненні первинної реанімації новонароджених
Проведенні планового та екстреного кесарського розтину Догляді за здоровими доношеними новонародженими
Догляді за здоровими доношеними новонародженими Догляді та стабілізації стану передчасно народжених та хворих немовлят
Проведенні інтенсивній терапії новонароджених та недоношених дітей масою тіла більше 1500гр Проведенні інтенсивній терапії новонароджених та недоношених дітей масою тіла більше 1500гр

Про нас

Пологове відділення є структурним підрозділом КЗ «Кам’янська міська лікарня №9» ДОР», і забезпечує надання стаціонарної акушерської та неонатологічної допомоги. Відділення функціонує на 60 ліжках.

КЗ «Кам’янська міська лікарня №9» ДОР» розташована в правобережній частині міста і є єдиним медичним закладом, що надає стаціонарну акушерську та неонатологічну допомогу мешканкам м.Кам’янське, м.Вільногірськ та сільських районів: Криничанського, Петриківського, Царичанського та Верхньодніпровського.

Пологове відділення розраховано на 60 ліжок та входить до складу багатопрофільної лікарні КЗ «Камянська міська лікарня №9» ДОР». В пологовому відділенні медична допомога надається цілодобово 2 лікарями акушер-гінекологами, анестезіологом, неонатологом. В лікарні цілодобово працює операційна сестра, ургентна клінічна лабораторія. Щороку у відділенні народжується близько 3 тис. немовлят.

В пологовому відділенні функціонує 7 індивідуальних пологових залів та бокс для перебування хворих з гострими інфекційними захворюваннями, 2 операційні, де виконуються планові та невідкладні акушерські операції.

Iндивідуальні пологові зали забезпечені обладнанням для первинної реанімації новонароджених, централізованим джерелом кисню, медикаментами та обладнанням для невідкладної допомоги.

Первинну реанімацію новонароджених проводять лікарі: неонатологи, дитячий анестезіолог, анестезіолог та акушер-гінеколог, середній медичний персонал, які пройшли підготовку по первинній реанімації новонароджених та регулярно вдосконалюють практичні навички, знайомляться з новітніми перинатальними методиками надання медичної допомоги на тренінгах, семінарах.

У пологовому відділенні цілодобове 100% спільне перебування матері та дитини в післяпологовому періоді.

У складі пологового відділення функціонує реанімаційний блок для новонароджених, який обладнаний сучасною дихальною апаратурою – апаратами штучної вентиляції легень (ШВЛ), апаратом неінвазивноі респіраторної підтримки, відкритими реанімаційними системами, кувезами, медичною апаратурою для спостереження за життєвими функціями новонародженого, що дозволяє проводити реанімаційні заходи та підготовку новонародженого до транспортування в спеціалізовані відділення для надання медичної допомоги. Ми приділяємо велику увагу прогнозуванню, профілактиці, ранній діагностиці та невідкладній якісній медичній допомозі новонародженим.

Надання кваліфікованої стаціонарної лікувально-діагностичної допомоги здійснюється згідно клінічних протоколів надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги, наказам МОЗ України.

Понад 15 років в роботу пологового відділення впроваджуються передові перинатальні технології, використовується сучасне медичне обладнання для надання невідкладної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги цілодобово.

Сучасні перинатальні технології
 1. Ведення пологів за принципами безпечного материнства та єфективногоперинатального догляду.

 2. Заохочення членів сім’ї роділлі до партнерських пологів.

 3. Впровадження заходів, які базуються на основних принципах науково-доказової медицини, з метою профілактики ускладнення пологів та покращення стану здоров’я новонароджених, згідно кліничних протоколів:

  • персональна психологічна підтримка вагітної (родина, медперсонал або тренер);

  • принцип інформованої згоди на проведення процедур та маніпуляцій;

  • поважливе відношення до бажань жінки, конфіденційність стосунків;

  • заохочення жінки до активної поведінки та вільний вибір позицій під час пологів;

  • підтримка прийому їжі та рідини під час пологів за бажанням жінки;

  • застосування для знеболювання пологів музики та ароматерапії;

  • активне ведення 3-го періоду пологів;

  • дотримання теплового ланцюжка, як основний принцип перинатальної допомоги: ранній та необмежений контакт “шкіра до шкіри”;

  • ефективна реанімація новонародженого

  • грудне вигодовування за вимогою;

  • цілодобове спільне перебування матері та дитини;

  • відмова від проведення рутинних медичних втручань;

  • раціональне використання лікарських засобів;

  • впровадження в роботу «метод кенгуру» для новонароджених з малою масою тіла та хворих немовлят.

Наші досягнення

 • З 2000 року пологове відділення функціонує як відділення 100% сумісного перебування матері та дитини.

 • З 2004 року акушерське відділення впроваджує в роботу принципи та положення програми «Лікарня доброзичлива до дитини».

 • В 2007 році національними експертами, які пройшли спеціальну підготовку за програмою ВООЗ – ЮНІСЕФ, пологовому відділенню було присвоєно звання «Лікарня доброзичлива до дитини».

 • В 2013 році вдруге було підтверджено пологовому відділенню звання на відповідність статусу «Лікарня доброзичлива до дитини».

 • Колектив пологового відділення дворазово приймав участь у конкурсі на кращий лікувальний заклад «Лікарня доброзичлива до дитини». В 2012р.пологове відділення у конкурсі отримало ІІІ призове місце.

 • В пологовому відділенні організовано «Центр лактації», де породілля проходять навчання з питань грудного вигодовування.

 • В травні місяці 2007 року з метою удосконалення впровадження нових перинатальних технологій*, направлених на покращення якості надання медичної допомоги в акушерському стаціонарі, пологове відділення було визначено для реалізації спільного проекту МОЗ України та агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) «Здоров'я матері та дитини».

 • В листопаді 2008 року акушерське відділення Дніпродзержинської міської лікарні №9 нагороджено грамотою за досягнення у впроваджені перинатальних практик, що ґрунтується на рекомендаціях Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, та 1-ше місце у конкурсі найяскравіших історій успіху, що відображають перинатальний догляд, орієнтований на сім'ю.

 • 05 жовтня 2010 року Проектом МОЗ України та агентства США з міжнародного розвитку пологовому відділенню виданий сертифікат про присвоєння звання «Центру якісного медичного обслуговування» та успішне впровадження ефективних перинатальних технологій.

 • Пологове відділення в своїй роботі використовує сучасні організаційні та діагностично – лікувальні методи, що застосовані на доказовій медицині.

Контакти

Де розташоване?

51934, м.Кам'янське, пр. Аношкіна, 72

Як доїхати?

Маршрутні автобуси №11А, 29, 7, 8

Куди дзвонити?

097-557-17-74

093-217-26-30

Наші спеціалісти

Кузьменко Людмила Данилівна
заст. Головного лікаря з акушерства та гінекології
Юрченко Яна Олегівна
Завідуюча відділенням новонародженних
Чижик Ірина Євгенівна
лікар неонатолог ІІ категорії
array(1) { [0]=> object(WP_Comment)#3162 (18) { ["comment_ID"]=> string(2) "10" ["comment_post_ID"]=> string(3) "242" ["comment_author"]=> string(14) "Наталья" ["comment_author_email"]=> string(21) "test-comment@test.com" ["comment_author_url"]=> string(0) "" ["comment_author_IP"]=> string(3) "::1" ["comment_date"]=> string(19) "2019-12-22 23:54:17" ["comment_date_gmt"]=> string(19) "2019-12-22 20:54:17" ["comment_content"]=> string(119) "Хочу поблагодарить отличных специалистов Каменской больницы №9!" ["comment_karma"]=> string(1) "0" ["comment_approved"]=> string(1) "1" ["comment_agent"]=> string(120) "Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_14_0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/73.0.3683.86 Safari/537.36" ["comment_type"]=> string(0) "" ["comment_parent"]=> string(1) "0" ["user_id"]=> string(1) "0" ["children":protected]=> NULL ["populated_children":protected]=> bool(false) ["post_fields":protected]=> array(21) { [0]=> string(11) "post_author" [1]=> string(9) "post_date" [2]=> string(13) "post_date_gmt" [3]=> string(12) "post_content" [4]=> string(10) "post_title" [5]=> string(12) "post_excerpt" [6]=> string(11) "post_status" [7]=> string(14) "comment_status" [8]=> string(11) "ping_status" [9]=> string(9) "post_name" [10]=> string(7) "to_ping" [11]=> string(6) "pinged" [12]=> string(13) "post_modified" [13]=> string(17) "post_modified_gmt" [14]=> string(21) "post_content_filtered" [15]=> string(11) "post_parent" [16]=> string(4) "guid" [17]=> string(10) "menu_order" [18]=> string(9) "post_type" [19]=> string(14) "post_mime_type" [20]=> string(13) "comment_count" } } }